Celem personelu pracującego w Gabinecie Stomatologicznym dla dzieci i dorosłych MM Dent jest świadczenie usług stomatologicznych na najwyższym, światowym poziomie wymagającej grupie pacjentów, ceniących sobie jakość wykonania, komfort za optymalną cenę.

Chcesz zadbać o swoje zęby? To proste! Umów wizytę w naszym gabinecie stomatologicznym. Możesz zadzwonić, możesz przyjść osobiście i umówić wizytę lub skorzystać z formularza rezerwacji.

pedodoncja

  • Profilaktyka próchnicy u dzieci i młodzieży – polega na regularnych wizytach, w trakcie których kontrolowany jest stan higieny jamy ustnej, ilość płytki nazębnej i osadu pojawiającego się na zębach, usuwaniu ewentualnych złogów nazębnych, lakowaniu i fluorowaniu zębów oraz ciągłej motywacji pacjentów do dbania o idealny wygląd ich uśmiechu.
  • Wypełnianie ubytków w zębach mlecznych.
  • Wypełnianie ubytków w zębach stałych przy uzębieniu mieszanym u dzieci do 15 roku życia.
  • Leczenie kanałowe zarówno zębów mlecznych jak i zębów z niedotworzonym korzeniem w zębach dopiero co wyrżniętych.
  • Usuwanie zębów mlecznych.

stomatologia zachowawcza

Wypełnianie ubytków zębowych u dorosłych. Nasze wypełnienia zawsze wykonujemy dokładnie i solidnie, zachowując jednocześnie wszystkie zasady aseptycznego postępowania przy wykonaniu wypełnienia. Pamiętamy, że prawidłowe wykonanie plomby wymaga umiejętności połączenia ze sobą, w niedługim czasie, wszystkich procedur stomatologicznych oraz higienicznych obowiązkowych podczas zabiegu wypełniania zęba. Plomby wykonywane przez naszych dentystów estetycznie wkomponowują się we własne zęby pacjenta. Dbamy o odpowiedni dobór koloru wypełnienia oraz odbudowę anatomicznych struktur zęba (rzeźba bruzd, guzków i powierzchni stycznych).

endodoncja

Leczenie kanałowe, polegające na opracowywaniu i wypełnieniu kanałów. Stosujemy zarówno metody tradycyjne jak i nowoczesne (z zastosowaniem mikroskopu) zgodnie z życzeniem pacjenta.
(plik zgody do ściągnięcia)

protetyka

Wykonujemy uzupełnienia stałe (korony, mosty, wkłady koronowo-korzeniowe) i ruchome (protezy szkieletowe, elastyczne i akrylowe). Bardzo często nie tylko dzieci, ale także ich rodzice i dziadkowe znajdują u nas pomoc w uzupełnieniu braków zębowych.

periodontologia

Usuwanie kamienia nazębnego (scaling przy pomocy ultradźwięków), profesjonalne polerowanie zębów (piaskowanie) i higienizacja kieszonek dziąsłowych (kiretaż).

ortodoncja

Aparaty stałe i ruchome dla dzieci i dorosłych.

programy edukacyjno-dopingujące

W ramach promocji zdrowia prowadzimy w przedszkolach i początkowych klasach szkół podstawowych programy edukacyjno-dopingujące na temat profilaktyki próchnicy.

Akcje te polegają na wizytach lekarzy w wyżej wymienionych placówkach i rewizytach dzieci w gabinecie. Podczas odwiedzin lekarz stomatolog w sposób przystępny, pokazując kolorowe plansze, tłumaczy dzieciom jak należy pielęgnować zęby, wyjaśnia zasady prawidłowego odżywiania się, opowiadając przy tym zabawne historie. Cała prelekcja ma na celu przybliżenie dzieciom problemów związanych z chorobami zębów i wyjaśnienie istoty schorzeń stomatologicznych. Lekarz używa oczywiście słownictwa zrozumiałego dla dzieci, często wzbogaconego humorystycznymi uwagami.
Takie opowiadanie trwa około 20 minut i najlepiej jeżeli grupy dzieci słuchających nie przekraczają 20 osób. Historyjki na przedstawionych planszach dostosowane są do wieku małych słuchaczy. Gabinet dysponuje obrazkami dla 3-4 latków, 5-6 laków i 7 latków. Po wizycie w przedszkolu lub szkole, prowadzący pogadankę lekarz zaprasza dzieci na wizytę wraz ze swoimi nauczycielami. To zaproszenie jest niezobowiązujące. Rewizyta dzieci w gabinecie polega na odwiedzinach, w trakcie których pokazujemy nasze gabinety, zapoznajemy ze sprzętem i niektórymi narzędziami. Każde dziecko indywidualnie siada na fotel dentystyczny i zostaje zbadane przez lekarza stomatologa, następnie otrzymuje karteczkę z informacją o stanie swojego uzębienia i dostaje mały upominek, który jest zachętą do zbudowania pozytywnych relacji ze stomatologiem. Warty podkreślenia jest fakt, że dzieci odwiedzające gabinet grupowo, traktują taką wizytę jako atrakcyjną wycieczkę w nieznane i zapominają o strachu przed dentystą i ewentualnych przykrych doświadczeniach związanych z leczeniem stomatologicznym. Bardzo często udaje się nam „przełamać lody”, zaciekawić i przekonać najbardziej nieufne dzieci.

Zarówno wizyty stomatologiczne w placówkach, jak i rewizyty dzieci z opiekunami w gabinecie i ich przegląd dentystyczny są bezpłatne.

Kosztem jest dojazd do gabinetu i czas poświęcony personelowi naszego gabinetu, za który serdecznie dziękujemy. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy i prosimy o kontakt telefoniczny.

chirurgia stomatologiczna

Klasyczną chirurgię stomatologiczną łączymy z nowoczesną implantoprotetyką. Oferowane przez nas zabiegi obejmują usuwanie zębów stałych (także ósemek), resekcje korzeni zębów, zakładanie implantów i szereg zabiegów związanych z ich prawidłowym funkcjonowaniem w jamie ustnej.
 Ponadto wykonujemy zabiegi podcięcia i plastyki wędzidełka wargi górnej i dolnej. Podcięcie wędzidełka wykonujemy przy pomocy chirurgicznego noża, który tnąc tkanki miękkie natychmiast hamuje krwawienie, co powoduje, że ten zabieg jest szybszy i przyjemniejszy dla pacjenta. Czasami konieczne jest założenie szwów. Zabieg oczywiście jest przeprowadzany w znieczuleniu, takim samym jak przy leczeniu zębów.

profesjonalna higienizacja jamy ustnej

Za zabiegi higienizacji jamy ustnej odpowiedzialna jest wykwalifikowana asystentka stomatologiczna Agata, która z uśmiechem i ogromną cierpliwością potrafi precyzyjnie, przy użyciu profesjonalnego sprzętu, usunąć kamień i płytkę nazębną z każdego zęba. Przy okazji informuje pacjenta o technikach czyszczenia zębów, doradza w wyborze szczoteczki i pasty. Zabiegi higienizacji w jamie ustnej przeprowadza nie tylko u dzieci, ale także u dorosłych..

medycyna estetyczna

Korekta zmarszczek przy pomocy botoksu i kwasu hialuronowego, komfortowe zabiegi mezoterapii (głębokiego odżywiania) z użyciem mezopena.

siedziba

53-203 Wrocław
ul. Hallera 96/3- budynek Ogrody Hallera.

telefon kontaktowy

(71) 366 79 42, (0) 691 330 714
(0)663 772 652, (0)790 244 311

godziny otwarcia gabinetu

8.00 – 20.00 (od poniedziałku do piątku)
8.00 – 14.00 (sobota)

poczta e-mail

recepcja@mmdent.pl

Copyright © 2019 ZETA Projekt Sp. z o.o. All Rights Reserved